Back

Folder: 701/7/3

ArchiveInstytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce
FondsUkraińska Misja Wojskowa w Polsce
FolderDokumenty wraz z załącznikami, m.in.: rozkazy Komisji Likwidacyjnej Misji, raporty i korespondencja Szefa Komisji Likwidacyjnej Misji, komunikaty informacyjne | Документи разом ззалучниками;прикази Комісії Ліквідаційної Місії.рапорти та кореспонденція Шефа Комісії Ліквідаційної Місії.рапорти та кореспонденція Шефа Комісії Ліквідаційної місії.інформаційні повідомлення
Folder description1920 1921; akta luźne; dokumentacja aktowa; maszynopis, rękopis; pl
prevoius list of documents next

Item: pages from 281 to 284

Item description

Title Pismo do Przewodniczącego Ukraińskiej Komisji Likwidacyjnjej na temat warunków w obozie internowanych w Strzałkowie. 
Alternative title Письмо до Керівника Української Ліквідаційної Комісії відносно умов в лагері для інтернованих в Стжалкове 
AuthorNaczelnik Grupy Internowanych w Strzałkowie. 
Type Inne 
Description Naczelnik Grupy Internowanych w obozie w Strzałkowie zwraca się z prośbą do Władz Ukraińskich o pomoc w unormowaniu stosunków panujących między personelem a więźniami. 
Abstract Internowani w obozie w Strzałkowie żołnierze ukraińscy narzekają na traktowanie ze strony innych wojskowych i personelu obozu. Często są niesłusznie brani za bolszewików, przez co narażeni są na szykany szczególnie ze strony byłych żołnierzy armii Denikina i Bułak-Bałachowicza. Ponadto na porządku dziennym są personalne zatargi między żołnierzami. Po tej relacji Naczelnik Internowanych zwraca się z prośbą do Dowódców Armii Ukraińskiej o pomoc w zażegnaniu antagonizmów zaistniałych w obozie w Strzałkowie. 
Persons Bułak-Bałachowicz, Stanisław; Denikin, Anton;  
Places Polska; Strzałkowo; Ukraina;  
Dates 1921-08-14; 1921-08-16 
Languages pl 
Date of the item 1921-08-16 

Scans of documents

281
282
283
284

Click to enlarge