Back

Folder: 701/7/3

ArchiveInstytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce
FondsUkraińska Misja Wojskowa w Polsce
FolderDokumenty wraz z załącznikami, m.in.: rozkazy Komisji Likwidacyjnej Misji, raporty i korespondencja Szefa Komisji Likwidacyjnej Misji, komunikaty informacyjne | Документи разом ззалучниками;прикази Комісії Ліквідаційної Місії.рапорти та кореспонденція Шефа Комісії Ліквідаційної Місії.рапорти та кореспонденція Шефа Комісії Ліквідаційної місії.інформаційні повідомлення
Folder description1920 1921; akta luźne; dokumentacja aktowa; maszynopis, rękopis; pl
prevoius list of documents next

Item: pages from 293 to 294

Item description

Title Pismo Naczelnika Grupy Internowanych w obozie w Strzałkowie do Naczelnika Ukraińskiej Komisji Likwidacyjnej w Warszawie. 
Alternative title Письмо Начальника Групи Інтернованих в лагері в Стжалкові до Начальника Української Ліквідаційної Комісії у Варшаві 
AuthorNaczelnik Grupy Internowanych w obozie w Strzałkowie. 
Type Dokument; Inne 
Description Pismo Naczelnika Grupy Internowanych w obozie w Strzałkowie do Naczelnika Ukraińskiej Komisji Likwidacyjnej, mające na celu spowodowanie zmian w traktowaniu internowanych. 
Abstract Internowani w Strzałkowie Ukraińcy, skarżą się na traktowanie przez władze obozowe. Funkcjonowanie w obozie jest systematycznie utrudniane poprzez wezwania do Polskiego Biura Informacyjnego, gdzie rozpatrywana jest działalność ukraińskich internowanych. Władza reprezentowana jest tam przez wrogo nastawionych do Ukraińców żołnierzy Białej Armii. Stąd też prośba do Ukraińskiej Likwidacyjnej Komisji o podjęcie kroków w celu zaprzestania tego typu przesłuchań, tudzież zastąpienie Rosjan polskimi oficerami, z powodu narastającego rozgoryczenia i niezadowolenia internowanych Ukraińców. 
Persons Bułak-Bałachowicz, Stanisław; Denikin, Anton;  
Places Kijów; Polska; Strzałkowo; Ukraina; Warszawa;  
Dates 1921-09-15 
Languages pl 
Date of the item 1921-09-15 

Scans of documents

293
294

Click to enlarge