Powrót

Teczka: 701/7/1

ArchiwumInstytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce
ZespółUkraińska Misja Wojskowa w Polsce
TeczkaDokumenty wraz z załącznikami, m.in.: rozkazy Ukraińskiej Misji Wojskowej, raporty, meldunki i korespondencja Szefa Misji gen. Wiktora Zielińskiego, projekt umowy Ukraińskiej Republiki Ludowej z rządem Kubania | Документи разом з залучниками.;прикази Української Військової Місії.рапорти.повідомлення та кореспонденція Шефа Місії ген.Віктора Зелінського.проект умови УНР з урядом Кубаня
Opis teczki1919 1920; akta luźne; dokumentacja aktowa; maszynopis, rękopis; pl
poprzedni lista dokumentów następny

Dokument: strony od 267 do 267

Opis dokumentu

Tytuł Pismo Szefa Ukraińskiej Misji Wojskowej generała Zielińskiego do Ministra Spraw Wojskowych Rzeczpospolitej Polski w dotyczące usprawnień w transporcie kolejowym. 
AutorZieliński, Wiktor; Ukraińska Misja Wojskowa 
Typ Inne 
Opis Prośba Szefa Ukraińskiej Misji Wojskowej generała Wiktora Zielińskiego do Ministra Spraw Wojskowych Rzeczpospolitej Polskiej dotycząca usprawnień w transporcie kolejowym. 
Streszczenie W związku ze znaczną ilością podróży służbowych, generał Wiktor Zieliński Szef Ukraińskiej Misji Wojskowej zwraca się z prośbą do Ministra Spraw Wojskowych Rzeczpospolitej Polskiej. Celem interwencji generała Zielińskiego jest stworzenie mu możliwości odbywania podróży w osobnym wagonie, gdyż zmuszony jest do pracy również w trakcie zmiany miejsca pobytu. On sam, jak i jego personel nie może zajmować się ważnymi kwestiami przebywając w normalnych zatłoczonych składach. 
Miejsca Łańcut; Polska; Ukraina;  
Daty 1920-10-08 
Języki pl 
Data dokumentu 1920-10-08 

Skany dokumentów

267

Aby powiekszyć, kliknij na zdjęcie.