Powrót

Teczka: 701/7/3

ArchiwumInstytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce
ZespółUkraińska Misja Wojskowa w Polsce
TeczkaDokumenty wraz z załącznikami, m.in.: rozkazy Komisji Likwidacyjnej Misji, raporty i korespondencja Szefa Komisji Likwidacyjnej Misji, komunikaty informacyjne | Документи разом ззалучниками;прикази Комісії Ліквідаційної Місії.рапорти та кореспонденція Шефа Комісії Ліквідаційної Місії.рапорти та кореспонденція Шефа Комісії Ліквідаційної місії.інформаційні повідомлення
Opis teczki1920 1921; akta luźne; dokumentacja aktowa; maszynopis, rękopis; pl
poprzedni lista dokumentów następny

Dokument: strony od 281 do 284

Opis dokumentu

Tytuł Pismo do Przewodniczącego Ukraińskiej Komisji Likwidacyjnjej na temat warunków w obozie internowanych w Strzałkowie. 
Tytuł alternatywny Письмо до Керівника Української Ліквідаційної Комісії відносно умов в лагері для інтернованих в Стжалкове 
AutorNaczelnik Grupy Internowanych w Strzałkowie. 
Typ Inne 
Opis Naczelnik Grupy Internowanych w obozie w Strzałkowie zwraca się z prośbą do Władz Ukraińskich o pomoc w unormowaniu stosunków panujących między personelem a więźniami. 
Streszczenie Internowani w obozie w Strzałkowie żołnierze ukraińscy narzekają na traktowanie ze strony innych wojskowych i personelu obozu. Często są niesłusznie brani za bolszewików, przez co narażeni są na szykany szczególnie ze strony byłych żołnierzy armii Denikina i Bułak-Bałachowicza. Ponadto na porządku dziennym są personalne zatargi między żołnierzami. Po tej relacji Naczelnik Internowanych zwraca się z prośbą do Dowódców Armii Ukraińskiej o pomoc w zażegnaniu antagonizmów zaistniałych w obozie w Strzałkowie. 
Osoby Bułak-Bałachowicz, Stanisław; Denikin, Anton;  
Miejsca Polska; Strzałkowo; Ukraina;  
Daty 1921-08-14; 1921-08-16 
Języki pl 
Data dokumentu 1921-08-16 

Skany dokumentów

281
282
283
284

Aby powiekszyć, kliknij na zdjęcie.