Powrót

Teczka: 701/7/3

ArchiwumInstytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce
ZespółUkraińska Misja Wojskowa w Polsce
TeczkaDokumenty wraz z załącznikami, m.in.: rozkazy Komisji Likwidacyjnej Misji, raporty i korespondencja Szefa Komisji Likwidacyjnej Misji, komunikaty informacyjne | Документи разом ззалучниками;прикази Комісії Ліквідаційної Місії.рапорти та кореспонденція Шефа Комісії Ліквідаційної Місії.рапорти та кореспонденція Шефа Комісії Ліквідаційної місії.інформаційні повідомлення
Opis teczki1920 1921; akta luźne; dokumentacja aktowa; maszynopis, rękopis; pl
poprzedni lista dokumentów następny

Dokument: strony od 293 do 294

Opis dokumentu

Tytuł Pismo Naczelnika Grupy Internowanych w obozie w Strzałkowie do Naczelnika Ukraińskiej Komisji Likwidacyjnej w Warszawie. 
Tytuł alternatywny Письмо Начальника Групи Інтернованих в лагері в Стжалкові до Начальника Української Ліквідаційної Комісії у Варшаві 
AutorNaczelnik Grupy Internowanych w obozie w Strzałkowie. 
Typ Dokument; Inne 
Opis Pismo Naczelnika Grupy Internowanych w obozie w Strzałkowie do Naczelnika Ukraińskiej Komisji Likwidacyjnej, mające na celu spowodowanie zmian w traktowaniu internowanych. 
Streszczenie Internowani w Strzałkowie Ukraińcy, skarżą się na traktowanie przez władze obozowe. Funkcjonowanie w obozie jest systematycznie utrudniane poprzez wezwania do Polskiego Biura Informacyjnego, gdzie rozpatrywana jest działalność ukraińskich internowanych. Władza reprezentowana jest tam przez wrogo nastawionych do Ukraińców żołnierzy Białej Armii. Stąd też prośba do Ukraińskiej Likwidacyjnej Komisji o podjęcie kroków w celu zaprzestania tego typu przesłuchań, tudzież zastąpienie Rosjan polskimi oficerami, z powodu narastającego rozgoryczenia i niezadowolenia internowanych Ukraińców. 
Osoby Bułak-Bałachowicz, Stanisław; Denikin, Anton;  
Miejsca Kijów; Polska; Strzałkowo; Ukraina; Warszawa;  
Daty 1921-09-15 
Języki pl 
Data dokumentu 1921-09-15 

Skany dokumentów

293
294

Aby powiekszyć, kliknij na zdjęcie.