Powrót

Teczka: 701/7/4

ArchiwumInstytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce
ZespółUkraińska Misja Wojskowa w Polsce
TeczkaAkta Sekcji I-ej Sztabu Ministerstwa Spraw Wojskowych Ukraińskiej Republiki Ludowej (m.in. organizacja Sztrabu, instrukcje służbowe, sprawozdania z prac Sztabu, projekt instrukcji o przygotowaniu i przeprowadzeniu mobilizacji byłych wojskowych URL) | Акти І-ої Секції Штабу Міністерства Військових Справ УНР[організація Штабу.службові інструкції.справоздання з праці Штабу.проект інструкції про приготовлення тапроведення мобілізації бувших військових УНР
Opis teczki1927 1929; akta luźne; dokumentacja aktowa; maszynopis, rękopis; pl
poprzedni lista dokumentów następny

Dokument: strony od 41 do 42

Opis dokumentu

Tytuł Przedmiot i środki pracy III Sekcji i jej organizacja. 
Tytuł alternatywny Предмет та засоби праці 3 Секції і ії організація 
AutorSztab Ministerstwa Spraw Wojskowych Ukraińskiej Republiki Ludowej 
Typ Inne 
Opis Załącznik nr II do raportu dotyczącego działalności Sekcji III, w formie dwóch punktów, o przedmiocie zainteresowania i organizacji. 
Streszczenie Wytyczne dotyczące organizacji Sekcji III-Propagandy. Znaczna uwaga skierowana jest na rozpoznanie sytuacji i poglądów panujących wśród ludności zarówno w kraju jak i poza nim. Środkiem ku temu miało być śledzenie trendów i poglądów lansowanych w prasie i literaturze zarówno krajowej jak i zagranicznej. Ważne było również prowadzenie własnej działalności wydawniczej i skuteczna dystrybucja wytworzonych materiałów. Działalność miała odbywać się w warunkach konspiracyjnych, aby uniknąć podejrzeń o obce wpływy i inspiracje. 
Miejsca Czechy; Europa; Europa Zachodnia; Galicja; Irlandia; Polska; Rosja; Russia; Ukraina;  
Języki pl 

Skany dokumentów

41
42

Aby powiekszyć, kliknij na zdjęcie.