Back

Folder: 701/7/4

ArchiveInstytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce
FondsUkraińska Misja Wojskowa w Polsce
FolderAkta Sekcji I-ej Sztabu Ministerstwa Spraw Wojskowych Ukraińskiej Republiki Ludowej (m.in. organizacja Sztrabu, instrukcje służbowe, sprawozdania z prac Sztabu, projekt instrukcji o przygotowaniu i przeprowadzeniu mobilizacji byłych wojskowych URL) | Акти І-ої Секції Штабу Міністерства Військових Справ УНР[організація Штабу.службові інструкції.справоздання з праці Штабу.проект інструкції про приготовлення тапроведення мобілізації бувших військових УНР
Folder description1927 1929; akta luźne; dokumentacja aktowa; maszynopis, rękopis; pl
prevoius list of documents next

Item: pages from 41 to 42

Item description

Title Przedmiot i środki pracy III Sekcji i jej organizacja. 
Alternative title Предмет та засоби праці 3 Секції і ії організація 
AuthorSztab Ministerstwa Spraw Wojskowych Ukraińskiej Republiki Ludowej 
Type Inne 
Description Załącznik nr II do raportu dotyczącego działalności Sekcji III, w formie dwóch punktów, o przedmiocie zainteresowania i organizacji. 
Abstract Wytyczne dotyczące organizacji Sekcji III-Propagandy. Znaczna uwaga skierowana jest na rozpoznanie sytuacji i poglądów panujących wśród ludności zarówno w kraju jak i poza nim. Środkiem ku temu miało być śledzenie trendów i poglądów lansowanych w prasie i literaturze zarówno krajowej jak i zagranicznej. Ważne było również prowadzenie własnej działalności wydawniczej i skuteczna dystrybucja wytworzonych materiałów. Działalność miała odbywać się w warunkach konspiracyjnych, aby uniknąć podejrzeń o obce wpływy i inspiracje. 
Places Czechy; Europa; Europa Zachodnia; Galicja; Irlandia; Polska; Rosja; Russia; Ukraina;  
Languages pl 

Scans of documents

41
42

Click to enlarge